Sam Park i jego historia


▲ Sam Park przemawia na konferencji ICSA w lipcu 2014 r. W Waszyngtonie, USA.
(ICSA = International Cultic Studies Association)

Jestem sekretnym synem (lub „Love Child”, jak przedstawiono niedawno w artykule) Sun Myung Moona, założyciela, Kościoła Zjednoczeniowego miliardera i Mesjasza całej ludzkości. Moja matka W. Choi, była potomkinią potężnej, miliardowej rodziny Choi. Byli oni właścicielami Korea Life Insurance, drugiej co do wielkości firmy ubezpieczeniowej w Korei, znanej z kultowej siedziby, 63-piętrowego złotego budynku w Seulu. Największa złotem obudowana budowla na świecie.


The Korea Life Insurance building at dawn on Yeouido Island in Seoul.

Urodziłem się w świecie wielkiego bogactwa, fanatyzmu i hipokryzji. Moje życie brzmi jak koreańska opera mydlana wypełniona pieniędzmi, seksem, władzą i intrygą. Byłem świadkiem na własnej skórze, jak władza korumpuje, a władza absolutna korumpuje absolutnie. Widziałem, jak droga do piekła jest wybrukowana dobrymi intencjami, aczkolwiek wypaczona przez fanatyczne poczucie sprawiedliwości, gdzie cele zawsze usprawiedliwiają środki. Wreszcie rozumiem, że psychologia odrzucenia i tajne okoliczności moich narodzin sprowadziły na mnie potępienie. Przez znaczną część mojego życia żyłem w cieniu.

Posiadam tytuł licencjata w dziedzinie historii, wykształcenie w zakresie filozofii i psychologii na Uniwersytecie George’a Washingtona oraz ukończyłem kurs MBA z finansów na tej samej uczelni. Przez ostatnią dekadę byłem zaangażowany w spory sądowe, w takiej czy innej formie, pochodzące z Porozumienia o Poufności z 1999 r. z moim ojcem i Kościołem Zjednoczeniowym.

Podobnie jak moja matka, byłem wychowywany w ten sposób, aby uwierzyć, że mój ojciec, ks. Sun Myung Moon, jest Mesjaszem całej ludzkości. Ale w przeciwieństwie do mojej matki, która została wprowadzona do Kościoła Zjednoczenia przez matkę (moją babcię), urodziłem się w nim. Nie poddałem się „doświadczeniu nawrócenia” ani nie musiałem wyrzekać się członków rodziny ani zrezygnować z dawnego sposobu życia. Kościół był moim sposobem na życie, ale czułem, że jest we mnie coś innego. Ta „różnica” ujawniła się, gdy odkryłem w wieku około 12 lat i na początku 13 roku życia, że moi biologiczni rodzice to w rzeczywistości, ks. Sun Myung Moon i W. Choi. Ludzie, których traktowałem jako rodziców i rodzeństwo (Bo Hi Pak i jego żona, Ki Sook Yoon i ich dzieci) zostali pouczeni przez Rev. Moon, aby wychowywali mnie od urodzenia i utrzymywali tożsamość moich prawdziwych rodziców w tajemnicy. To było wymuszone oszustwo jak wiele niespełnionych obietnic złożonych przez mojego ojca mojej matce, które stanowią sedno naszych sporów z Ruchem Zjednoczeniowym.


▲ Sun Myung Moon and Choi Soon-wha / Annie Choi in about 1956, on the day she graduated from Ewha Womans University in Seoul.

Zaangażowanie mojej matki w „kościele” rozpoczęło się w 1953 roku, gdy w wieku 17 lat Moon odebrał jej dziewictwo. W tym czasie mój ojciec powiedział, że ponieważ moja matka była przeznaczona na jego wieczną oblubienicę lub „Prawdziwą Matkę” w języku UC, musiał mieć z nią stosunki seksualne – w zasadzie ją zgwałcił – aby odwrócić to, co Archanioł Lucyfer zrobił młodej dziewczynie Ewie. Rev. Moon nauczał, że biblijna Ewa została uwiedziona przez Archanioła Lucyfera, gdy miała 17 lat, co było prawdziwym powodem Upadku Człowieka, jak to opisano w Biblii. Tak myślą Moonies o Upadku Człowieka.

Nie można zrozumieć kontekstu naszego zaangażowania z moim ojcem i Ruchem Zjednoczeniowym, nie zdając sobie najpierw sprawy z głównej roli, jaką moja rodzina (rodzina Choi) odegrała od początku Ruchu. Zarówno dla Moonies, jak i dla innych osób, implikacje tej „ukrytej historii” Rodziny Choi są fascynujące i znaczące.

Kiedy mój ojciec spotkał moją babcię w 1953 roku, wiedział od niej, że będzie dla niego bardzo ważną osobą. Miała na imię Duk Sam Lee i dosłownie tłumaczy się na „osiągnięcie trzech”, co jest dość dziwną nazwą nawet według koreańskich standardów. Jednak dla każdego Moonies jej imię było znaczące, ponieważ reprezentuje centralny punkt Boskiej Zasady (system wierzeń Kościoła Zjednoczenia), tzn. trzy błogosławieństwa przedstawione w Księdze Rodzaju 1:28, tzn „bądźcie płodni, rozmnażajcie się i posiądźcie ziemię”.

Dzięki dobrobytowi rodziny Choi moja babcia była głównym finansowym wsparciem powstającego ruchu UC, przekazując kilka milionów dolarów w latach 50. i 60. XX wieku. W rzeczywistości prawdopodobnie nie było duszy, której babcia nie pomagałaby we wczesnych latach kościoła, co jest powodem, dla którego była tak ukochaną postacią w UC. Licząc w dzisiejszych dolarach, milion dolarów z połowy lat pięćdziesiątych równa się dzisiaj około 8,5 miliona dolarów. Oprócz sprzedania rezydencji za milion dolarów we wczesnych latach 50-tych i przekazania dochodów „kościołowi”, przez cały okres życia przekazywała znaczne kwoty nawet do 1973 roku.


▲ Choi Seong-mo
崔聖模 1909-1976  Obituary

Mój dziadek, Seong-mo Choi, był znaczącym biznesmenem w swojej epoce. Był 26 milionerem (wstecz, kiedy milion dolarów naprawdę coś znaczyło) i pomimo trzykrotnego zrobienia i utraty fortuny, na początku lat pięćdziesiątych, kiedy moja babcia dołączyła do Kościoła Zjednoczeniowego, zdecydowanie położył podwaliny pod Shin – Grupa Dong-Ah (która była koncernem należącym do rodziny Choi), aby stać się wielomiliardowym przedsiębiorstwem. Gdy działalność mojego dziadka rozszerzyła się, jego wpływy sięgnęły władzy w Seulu, w Korei. Wielokrotnie wysyłano go na osobistą prośbę ówczesnego prezydenta, wówczas Park Chung Hee, który prowadził negocjacje handlowe ze Stanami Zjednoczonymi w Waszyngtonie. W okresie Park Chung Hee miał bezpośrednią linię telefoniczną do Białego Dom, gorąca linia, jak to nazywają, i był szefem organizacji zbliżonej do rady doradców ekonomicznych w USA, i ściśle doradzał prezydentowi w sprawach polityki gospodarczej.

Mój dziadek zbudował elitarną grupę biznesową i stał się drugim najbogatszym człowiekiem w Korei, za Byungiem Chulem Lee, założycielem Samsung Group, który był jego bliskim przyjacielem. To trochę ironiczne, ale kiedy najzamożniejszy mężczyzna w Korei spotykał się na lunch, zawsze kończył rozmowę mówiąc o swojej rodzinie i dzieciach, a nie o interesach. Pod pewnymi względami był to typ człowieka, jakim był mój dziadek. Mimo całego jego sukcesu i siły, najważniejsze dla niego było dobro jego dzieci i pracowników. W głębi serca był pokornym i szlachetnym człowiekiem i uważany był za najbardziej etycznego biznesmena swojego pokolenia. I to jest fakt, z którego moja matka i ja jesteśmy najbardziej dumni – zwłaszcza że jesteśmy Koreańczykami, gdzie nadal występuje problem korupcji.

Biorąc pod uwagę stan posiadania rodziny, łatwo zrozumieć, dlaczego mój ojciec uradował się wsparciem Chois. Przy wsparciu mojego dziadka droga do władzy [tj. Biały Dom] i finansów byłyby szeroko otwarte na jego powstający ruch. Nie wiadomo, jak wysoko wzniósłby się z odpowiednim wsparciem. Dla mojego ojca, Chois byli klejnotem w koronie dla wypełnienia jego mesjańskiej wizji. Dla nie-moonies poniższe stwierdzenia będą brzmieć bezsensownie, ale mój ojciec wielokrotnie powtarzał mojej matce, że Bóg próbował „skonsumować” całą ludzką historię przez rodzinę Choi. Wierzył, że mój dziadek stał na historycznym stanowisku archanioła, moi dwaj wujowie (młodsi bracia mojej matki) stali w historycznych pozycjach Kaina i Abla oraz moja matka i jej starsza siostra (dołączyły do Kościoła wkrótce po tym, jak moja babcia dołączyła w 1953 r.) stały w historycznej pozycji Lei i Racheli.


▲ It is probably Choi Soon-shil (Leah) on the left, sitting next to her sister, Choi Soon-wha ‘Annie’ Choi, (Rachel). The full image is below. Rev. Moon is standing in the center of the photo.


▲ Members visiting the Chang Kyung Palace in Seoul in about 1956 on the day the first people successfully passed the first headquarters
Divine Principle test.


Mój ojciec wierzył, że musi wzorować swoje życie na biblijnym Jakubie, poślubiając dwie siostry krwi i mając 12 synów z tymi siostrami i ich służebnicami. Podobnie jak Jakub, mój ojciec planował najpierw ożenić się ze starszą siostrą (moją ciotką) w 1960 roku, a następnie siedem lat później, rozwieść się z nią, a następnie poślubić młodszą, bardziej uprzywilejowaną siostrę, która była moją matką. W latach poprzedzających rok 1960 większość osób w kościele wiedziała o małżeńskich planach mojego ojca, by poślubić zarówno moją ciotkę, jak i moją matkę, i uznała moją matkę za przyszłą „prawdziwą matkę” Kościoła Zjednoczeniowego. Według mojego ojca, jeśli zamierzał uzyskać właściwą misję, musiał uzyskać te kluczowe związki w rodzinie Choi, modelując to na sposób biblijnego Jakuba.

Niestety, z powodu nad aktywnego libido mojego ojca, które spowodowało kilka niezamierzonych ciąż z innymi kobietami, wiara mojej ciotki w mojego ojca osłabła i zakończyła się jej opuszczeniem Kościoła Zjednoczenia, wkrótce po jej oficjalnym zaręczynach z nim pod koniec 1959 roku. Wszystkie te rzeczy są mało znane. To jest ukryta historia.

Po tym jak moja ciotka zerwała zaręczyny, mój ojciec wpadł w szał. Związek, który miał trwać przez siedem lat, który był kluczowy dla jego misji, po prostu wyparował. Zamiast uznawać własną odpowiedzialność, obwinił moją ciotkę i Chois za to, że go zawiodła, co jest typowym Rev. Moon Modus Operandi polegającym na tym, że przekazuje pieniądze i obwinia wszystkich pozostałych z wyjątkiem siebie. Miał jednak dylemat, musiał trzymać się „niebiańskiego planu” i ożenić się wiosną 1960 roku, kiedy skończy 40 lat. Moonies sądzi, że liczba 40 ma znaczące kosmiczne znaczenie, więc musiał szybko znaleźć pannę młodą w krótkim czasie, około czterech miesięcy.

Tak się właśnie stało, kiedy wybrał Hak Ja Han, obecną panią Moon, na swoją żonę. Ponieważ czuł się odrzucony przez Chois, z powodu tego, co uważał za zdradę mojej ciotki, którą potraktował jako osobistą zniewagę wobec jego autorytetu i życzeń, w końcu wybrał Hak Ja Han, obecną panią Moon. Jedynym kryterium, jakim się kierował, by znaleźć swoją nową pannę młodą, było to, że była „nikim” i dziewczyną, dla której zgoda rodziców była niepotrzebna. Jako nastolatka, Hak Ja Han była inteligentna, pracowita i ładna, ale niestety dla niej miała matkę, która była zarówno ignorantką, jak i nieuprzejmą osobą. Pod wieloma względami Hak Ja Han padła ofiarą okoliczności, ponieważ była nieślubnym dzieckiem romansu między samotną kobietą a żonatym mężczyzną. Ponieważ biologiczny ojciec Hak Ja Han nie twierdził, że jest jego córką, zgoda rodziców nigdy nie stanowiła problemu.

Jest rok1964 i sprawy nie układają się dobrze dla mojego ojca i jego wspaniałych planów dotyczących dominacji nad światem. Cztery lata po świętym ślubie Mesjasza w 1960 roku, mój ojciec i jego idealna narzeczona Hak Ja Han pojawili się i świat ledwo to zauważył. Trzeba zrozumieć ogólne przekonanie członków sekty w 1960 r. W Kościele Zjednoczenia. naprawdę wierzono, że gdy mój ojciec poślubi Hak Ja Hana, niebiosa otworzą się i cały świat pokłoni się Moonowi jako Mesjaszowi, i jego żonie jako Prawdziwej Matce całej ludzkości, Jest to symptom magicznego myślenia, który zwykle zachodzi w kultach. Rzeczywistość była jednak poważnym rozczarowaniem. Ye Jin, ich najstarsze dziecko, początkowo ogłoszone „niebiańskim księciem”, było dziewczynką. Hae Jin, trzecie dziecko, zmarło wkrótce po urodzeniu. Wzrost członkostwa był w stagnacji, a Kościół nadal borykał się z problemami finansowymi. Stanowiło to wyraźną różnicę w stosunku do mojego dziadka, którego bogactwo i wpływy nadal się rozwijały i prosperowały w tym okresie. Mój ojciec doszedł do wniosku, że popełnił błąd, poślubiając Hak Ja Han, i że musi zmienić swoje zdanie i wrócić do pierwotnego planu z Choi (lub co nazwał „Opatrznością Rodziny Choi”).

Decyzja mojej matki, by na wiosnę 1964 r. wyjechać do Stanów Zjednoczonych na studia podyplomowe na Uniwersytecie Georgetown, skłoniła mojego ojca do działania zgodnie ze swoim planem. Zasadniczo moja matka chciała uciec od mojego ojca z Seulu w Korei i dać pani Moon przestrzeń do oddychania. Rozumiem, że odkąd Hak Ja Han poślubiła mojego ojca w 1960 roku, Hak Ja Han i jej matka czuli się bardzo nieswojo, ponieważ wszyscy w kościele wiedzieli, że Hak Ja Han zajmuje pozycję, która nigdy nie była dla niej przeznaczona. To jest powód, dla którego matka Hak Ja Han zachęciła ją do posiadania jak największej liczby synów z moim ojcem, ponieważ wiedziała, że z każdym dodatkowym synem, kontrola jej córki nad moim ojcem zacieśniałaby się.

Niemniej jednak, mój ojciec podjął decyzję, aby umocnić swój plan i nie stracić matki, ożenił się z nią w 1964 r. W prywatnej ceremonii usankcjonowanej przez UC w swojej siedzibie w Chongpadong Church w Seulu, w Korei.


▲ Sun Myung Moon and Choi Soon-wha / Annie Choi in about 1964. This photo was taken around the time of their private wedding. Hak Ja Han is wearing a maroon coat and is holding Hyo Jin. Ye Jin is standing in front of her father. All these Korean members knew about Sun Myung Moon’s secret activities.


Obawiał się, że jeśli wyruszy do Ameryki, może ją stracić, a tym samym stracić potencjalny dostęp do bogactwa rodziny Choi. Również utrata matki mogłaby wywołać kryzys egzystencjalny, ponieważ jedyną rzeczą, która chroniła jego i „kościół” przed karą mojego dziadka, była lojalność i oddanie mojej matki dla niego i dla „kościoła”. A co najważniejsze, dzięki małżeństwu z moją matką i poczęciu dzieci poprzez nią, odniósłby sukces w kształtowaniu życia Jakuba lub Kręgu Jakuba, jak nazywają to Moonies. Boska Zasada jest dziś zupełnie inna niż była w dawnych czasach. Musieli to skorygować i dostosować do faktów, które wydarzyły się po tym, jak poślubił obecną panią Moon.


▲ Rev Moon and Choi Soon-wha / Annie Choi in Washington, DC, in 1965. She is standing next to Rev. Moon, wearing a white coat and a lilac scarf. Sam Park was conceived around this time in the house of Pak Bo Hi (who is standing on the right) and Mrs Pak (standing on the left).


Po przybyciu matki do USA mój ojciec wkrótce pojechał za nią do Stanów Zjednoczonych w 1965 roku. Moja mama przybyła do USA w 1964 roku, a mój ojciec przyjechał w 1965 roku. Powiedział, że zasadniczo „ryzykuje wszystko” [te to były słowa mojego ojca] aby mnie spłodzić Jego jedynym celem było przybycie i zapłodnienie mojej matki. Nie chciał jej stracić. Dopiero po uzyskaniu potwierdzenia,że jest w ciąży opuścił ją. Pozostał w USA przez około trzy miesiące. Urodziłem się w następnym roku w styczniu 1966 roku, a reszta to ukryta historia.


Rev. Moon, holding Hyo-jin’s hand, returns to Korea on October 10, 1965 after his first world tour. Lee Deuk-sam, at the back of the photo, is carrying baby In-Jin. Hee-jin is walking behind his father. Ye Jin is walking between Hak Ja Han and Choi won-pok. Rev. Moon left a pregnant Annie Choi in the US. In 1965, he had two women pregnant at the same time. The date he returned to Korea, 10.10, held magical significance for him.


Prawda była taka, że zanim się urodziłem, pani Moon powiedziała mojej babci, że jest gotowa odejść i opuścić swoją pozycję jako żona i „prawdziwa matka” na rzecz mojej matki, ponieważ mój ojciec zrobił intencje bardzo jasne, że miał wrócić do rodziny Opatrzności Choi, ponieważ mnie spłodził. A jednak współczucie mojej matki uniemożliwiło mu kontynuowanie planu usunięcia Hak Ja Han i pozwolenie mojej matce na przyjęcie prawowitej pozycji „Prawdziwej Matki” w języku UC. Moja matka chciała uwierzyć w potencjał Hak Ja Han, a jako kobieta nie miała serca, by zastąpić Hak Ja Han i jej czworo małych dzieci.

To było powodem, że musiała mnie oddać po moim urodzeniu. Rozumiała to. Z perspektywy czasu, gdyby moja matka wiedziała, co teraz wie, zastosowałaby inne wyjście. Po urodzeniu mój ojciec chciał mieć więcej dzieci z moją matką, ale odmówiła, ponieważ nie mogła znieść, że zabrano jej dziecko i oddano innej rodzinie na wychowanie, aby zachować tajemnicę przed moim dziadkiem [Seong -mo Choi] i światem.

To, co właśnie wyjaśniłem, to prawdziwa ukryta historia UC. Zajęło mi bardzo dużo czasu, zanim dotarłem do tego miejsca, aby ustalić historyczny zapis, ale ulżyło mi, że ten dzień wreszcie nadszedł, odkąd nie jestem już obarczony tym sekretem.

Biorąc pod uwagę implikacje dla UC i legalności Pani Księżyca jako „Prawdziwej Matki” UC i jej potomstwa jako „Prawdziwych Dzieci” lub legalnych spadkobierców zgodnie z Boską Zasadą, łatwo zrozumieć, dlaczego ruch UC chciał aby zachować te informacje w tajemnicy. Argumentowanie, że moja matka jest prawowitą „prawdziwą matką” UC, nie jest trudne, ponieważ pani Moon już to zrobiła, kiedy była gotowa opuścić swoje stanowisko wobec mojej matki w latach 1966/1967.

Ale wraz z upływem czasu w zamkniętym świecie wielkiego bogactwa, przywilejów i władzy absolutnej, łatwo jest zobaczyć, jak Hak Ja Han straciła kontakt z uczciwością wynikającą ze swojej młodości. Dodajmy do tego smutną rzeczywistość jej własnego wychowania przez matkę i łatwo zrozumieć, jak Hak Ja Han nigdy nie rozwinęła odpowiednich umiejętności wychowania własnych dzieci, które w większości ją dziś upominają. Argumentowanie zalet mojego roszczenia jako „prawowitego spadkobiercy” ruchu UC jest całkiem proste, gdy spojrzysz na kontekst i czas moich narodzin. Jeśli Hak Ja Han była przeznaczoną Prawdziwą Matką ruchu UC, dlaczego mój ojciec wyszedł poza owo „święte” małżeństwo i spłodził mnie? I dlaczego powiedział mojej matce w tym czasie, że „ryzykuje wszystko”, aby to zrobić. W mojej książce to czyni mnie dość ważnym kosmicznym gościem, oczywiście w sensie UC, i jest jednym z powodów, dla których część mojego przyrodniego rodzeństwa albo nienawidzi, albo jest wobec mnie obojętna. Nie przejmuje się tym, ponieważ ze względu na nadużycia rodziny Moona i ich skłonności do narcystycznego zaburzenia osobowości, przenoszonego z rodzica na dziecko, oraz złudnego absolutnego myślenia (tj. wierzenia, że są wyjątkowi i dlatego mogą znęcać się nad członkami i innymi ludźmi). Tego typu myślenie i zachowanie jest czymś, czego nie dzielę z nimi.

Nie prowadzę kampanii, by być następnym mesjaszem, czy kimś w tym rodzaju, ponieważ szczerze mówiąc nie jestem zainteresowany, ani też nie odczuwam potrzeby czucia się specjalnym lub wyższym kosztem innych.
Moja matka doznała seksualnego nadużycia od mojego ojca w wieku 17 lat, została aresztowana i przesłuchana przez władze, ponieważ z powodu tego samego mężczyzny, mojego ojca, zapomniała o miliardowym spadku na rzecz tego samego mężczyzny, mojego ojca, wymyśliła syna w tajemnicy, a następnie został zmuszona do oddania go na rzecz tego samego człowieka, mojego ojca, a teraz jak wielu innych Moonies oboje żyjemy na skraju wykluczenia i bankructwa, ponieważ w ciągu ostatnich pięciu lat byliśmy w postępowaniu sądowym w celu egzekwowania płatności należnych nam przez mojego ojca i ruch UC. Ja, ze swej strony, przez wiele lat szukałem uznania od człowieka, który teraz zdaję sobie sprawę, że nie był dostępny emocjonalnie z powodu jego narcyzmu. Mając własnego syna, mogę teraz rozpoznać, jak tragiczne były wybory mojego ojca, ponieważ nigdy nie mógłbym opuścić mojego syna, nie mówiąc już o życiu bez niego. Mój ojciec jest naprawdę smutną i tragiczną istotą ludzką. Najważniejsze jest to, że można twierdzić, że nie jest Mesjaszem czy Prawdziwym Ojcem dla całej ludzkości, skoro nie był ojcem dla własnego syna. Jest to ostateczna hipokryzja.

Jak wspomniałem, w ciągu ostatnich pięciu lat moja matka i ja byliśmy uwikłani w sprawy sądowe z powodu tego, co są nam winne mój ojciec i ruch UC. Pamiętaj, że 20 milionów dolarów (wartość naszego roszczenia prawnego) to dużo pieniędzy według czyjegoś standardu, ale tak jak ci, którzy pozwali UC w Japonii, aby odzyskać lub odzyskać pieniądze wymuszone przez duchowe wymuszanie, wierzymy, w zasadzie, że robimy to samo w odniesieniu do milionów dolarów, które moja babcia i rodzina Choi ofiarowali kościołowi przez ponad dwie dekady, począwszy od 1953 r., co znowu w dzisiejszych dolarach jest 20 milionów dolarów, więc faktycznie ruch UC zyskuje całkiem sporą zniżkę. Najważniejsze jest to, że moja babcia i matka zareagowały na to, czym stał się ruch UC.

Nie podpisywały się pod kultem jednostki czy duchowym i finansowym zniewoleniem jego członków, z których wielu, zwłaszcza w Japonii, zostało pozbawionych środków do życia, i nie podpisywały się za utworzeniem koreańskiej elity rządzącej. która wymusza i utrzymuje kokon, w którym żyją Moonies. Nie ma żadnego powodu, poza chciwością i korupcją, żeby rodzina Moona trzymała miliardy na zagranicznych kontach, podczas gdy ogromna większość członków kościoła pozostaje bez kont w ogóle. Jak to się mówi, dobroczynność zaczyna się w domu i nadszedł czas, aby ruch UC spełnił założycielski mandat stworzenia jednej światowej rodziny. Naszą nadzieją na dziś jest zainspirowanie innych do odwagi, by odebrać im władzę i przestać brać udział w kłamstwie, które niestety stało się udziałem Ruchu.

Ludzie zastanawiają się dlaczego nie poparłem Donny (Collins przyp. mój) i Nansook (żona syna Moona).

W tym czasie miałem nadzieję na jakieś pojednanie z moim ojcem. Pomimo tych wszystkich rzeczy, ostatecznie był moim biologicznym ojcem, a jako syn naprawdę chciałem wierzyć w jego dobroć, naprawdę chciałem uwierzyć, że mu zależy na mnie. W końcu to była najtrudniejsza rzecz. Zwłaszcza w przypadku sporu sądowego, kiedy wydajesz tyle pieniędzy. Traktować krew w ten sposób, a zwłaszcza ofiarę, którą poniosła moja matka. To naprawdę zmieniło mnie w znaczący sposób, z opóźnieniem, ponieważ doświadczyłem tego dopiero jakiś czas później. I wtedy nastąpiło moje przestawienie.

Dlatego tak długo zajęło mi dotarcie tam, gdzie jestem dzisiaj. Ale przynajmniej dotarłem tutaj dzisiaj i to jest najważniejsze. Dziękuję wszystkim.

Sam Park

Przetłumaczone przez Rosemary : https://noworytam.wixsite.com/moonwpolsce/swiadectwo-syna-moona


Język polski

Sun Myung Moon odbył ceremonię seksualną

„W cieniu Moona” – Nansook Hong

Kościół japoński

Linki do stron portalu Rosemary o sektą Moona


English

“Annie Choi joined Moon’s church along with her mother and sister in the early 1950s. … followers were expected to sacrifice everything for the church. For young female members, this included their virginity. Choi says the initiation rites for early female disciples involved having sex with Moon three times. She also alleges that Moon kept a stable of a half-dozen concubines, known as the Six Marys, and inducted her into the group when she was 17. Sometimes, she adds, he would assemble them all in a circle and take turns mounting them. Choi’s account is consistent with those of other early followers, who claim that Moon’s church began as an erotic cult, with Moon “purifying” female followers through sexual rites.”

from:
Mother Jones EXCLUSIVE:
Meet the Love Child Rev. Sun Myung Moon Desperately Tried to Hide
How the family values crusader made the publisher of the Washington Times raise his secret son.
by MARIAH BLAKE        December 9, 2013

PDF of Mother Jones ‘secret love child’ article


Sam Park: In response to the feedback I have received (August 2015)

The Fall of The House of Moon – The New Republic

Sam Park’s grandfather had a very bitter experience

Soon-ae Hong, the mother of Hak Ja Han


Sam Park reveals Moon’s hidden history (2014) – English

Niederschrift von Sam Parks Video – Deutsch GERMAN

Transcripción del video de Sam Park 2014 – en español

Transcription de Sam Park vidéo – en Français

サム·パークビデオの書き起こし文


Sun Myung Moon urodził się w 1920 roku i zmarł w 2012 roku. Jego ostatnia żona, Hak Ja Han, przejęła wtedy jego organizację. Organizacja ta została założona jako kościół w Seulu w 1954 roku pod nazwą Ruchu Pod Wezwaniem Ducha Świętego Dla Zjednoczenia Chrześcijaństwa Światowego. Wkrótce organizacja stała się znana pod nazwą Kościoła Zjednoczeniowego. W ostatnim czasie zmieniła ona swoją nazwę na Federację Rodzin na Rzecz Pokoju Światowego i Zjednoczenia (FRRPŚZ). Członkowie organizacji działają na jej rzecz używając różnych nazw, takich jak: Federacja Kobiet na rzecz Pokoju Światowego (FKPŚ), Polska Federacja Rodzin na rzecz Światowego Pokoju, Stowarzyszenie Uczonych na Rzecz Światowego Pokoju (1990 r.), Akademickie Stowarzyszenie Urzeczywistniania Wartości Uniwersalnych  (ASUWU), Ambasadorzy Pokoju, Międzynarodowe Stowarzyszenie Parlamentarzystów Pokoju, Międzynarodowa Konferencja Przywództwa, Powszechna Federacja Pokoju, itp.